11 آوریل 2019
آوریل 11, 2019

بدمینتون چیست

آوریل 11, 2019 0 Comment

بدمینتون چیست ؟

بدمینتون ورزشی است که با راکت و توپ پردار یا پلاستیکی در زمین که به وسیله تور به دو قسمت مساوی تقسیم شده است انجام می‎شود. این بازی در هوای آزاد نیز انجام می‎گردد. باید توجه داشت توپ بدمینتون سبک می‎باشد، در نتیجه در مکان‎هایی که باد می‎وزد به طور دلخواه نمی‎توان بازی کرد. هرگاه در هر قسمت زمین یک نفر قرار گیرند آن را بازی دو نفره یا دوبل می‎گویند.

ورزش بدمینتون به عنوان یک بازی پر هیجان و شاداب، محبوبیت و طرفداران زیادی پیدا کرده است. بازی بدمینتون سرعتی بوده و نیازمند استقامت، دقت، تعادل و تصمیم گیری‎های بسیار سریع می‎باشد.

این بازی در فضای باز و بسته انجام می‎شود ولی انجام این بازی در فضاهای باز به علت وزن کم توپ که در اثر وزش کمترین نسیم منحرف می‎شود از دقت کمتری برخوردار است.
بازی بدمینتون بر روی زمینی به شکل مستطیل بصورت انفرادی و یا دوبل انجام می شود. در بازی‎های انفرادی در هر قسمت زمین یک نفر ودر بازی‎های دوبل در هر قسمت زمین دو نفر قرار می‎گیرند.

مسابقات بدمینتون در سه گیم صورت می‎گیرد که برنده باید دو گیم از سه گیم را برده باشد. زمین بازی انفرادی و دوبل بدمینتون، مستطیل شکل بوده و بوسیله تور به دو قسمت مساوی تقسیم می‎شود. در هر قسمت یک خط کوتاه سرویس و یک خط بلند سرویس بصورت عرضی به موازات تور وجود دارد و یک خط مرکزی در امتداد عمود بر تور و مابین دو خط فوق قرار می‎گیرد.

وسایل بازی بدمینتون

راکت : راکت بدمینتون از قسمت های ذیل تشکیل شده است :
۱- دسته راکت .
۲- میله راکت .
۳- سه راهی راکت (گلو) .
۴- سر یا کله راکت .
۵- صفحه راکت ( قسمت زه کشی شده ) .

زه : انواع مختلف دارد که شامل :
۱- روده ای ( که از روده حیوانا ت اهلی تهیه می شود ) .
۲- پلاستیکی .
۳- ابریشمی .
۴- مخلوطی از مواد فوق .
۵- سایر موارد .

توپ : توپ بدمینتون بر دونوع می باشد :
۱- توپ پری .
۲- توپ پلاستیکی .