13 آوریل 2021
آوریل 13, 2021

جراحی بینی ثانویه

آوریل 13, 2021 0 Comment

جراحی بینی ثانویه

جراحی ثانویه بینی یا اصطلاحا عمل بازنگری رینوپلاستی ، تمهیدات ویژه خود را دارد ؛ از این رو چنانچه قصد جراحي ثانويه بيني را دارید حتما به یک جراح پلاستیک متبحر و توانمند در این زمینه مراجعه نمایید تا حصول نتایج مطلوب برای شما امکان پذیرتر گردد. ( جراحی زیبایی بینی در اهواز )

توجه داشته باشید که نتیجه جراحی بینی ثانویه ، حتی در صورت انتخاب یک جراح بینی مجرب و ماهر نیز قابل پیش بینی نمی باشد ؛ لذا هرگز در صورت وجود عیوب مختصر در بینی اقدام به جراحی مجدد نکنید.

به طور کلی جراحي ثانويه بينيِ که به جراحی بينی ترميمی یا رینوپلاستی ثانویه نیز موسوم است ، به مراتب دشوارتر از رینوپلاستی اولیه می باشد.

از مهم ترین مواردی که سبب پیچیدگی و دشوارتر شدن جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی اولیه بینی می شوند ؛ می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

موقعیت آناتومی بینی در جراحی قبلی ، تغییر یافته است.
ممکن است بینی طی عمل قبلی ، دچار چسبندگی و فیبروز شده باشد.
امکان آن وجود دارد که منابع غضروفی بینی تخریب شده باشد.
در رینوپلاستی ثانویه ، خون رسانی به بینی ؛ ضعیف تر انجام می شود.
عموما افرادی که تصمیم به جراحی ترمیمی بینی می گیرند ؛ با توجه به عدم نتیجه گیری از عمل اولیه ، توقعاتی نامعقول از نتیجه جراحی ثانویه دارند.

جراحی ثانویه بینی
نکاتی درباره جراحی بینی ثانویه

بهتر است افراد صرفا در مواردی که با اختلالات شدید عملکردی یا زیبایی بینی ، مواجه هستند ؛ نسبت به انجام جراحی ثانویه اقدام نمایند ؛ زیرا ریسک جراحی بینی ثانویه بسیار بالا می باشد و در صورت انجام نادرست ، حتی در برخی موارد می تواند مشکلات فرد را شدت بخشد.

از آن جا که معمولا میزان غضروف باقی مانده از جراحی قبلی بسیار ناچیز می باشد ؛ عمدتا غضروف مورد نیاز برای بازسازی و ترمیم بینی بیمار ، از گوش وی تهیه می گردد.

توجه داشته باشید که برش روی گوش ، به خوبی پوشانده شده و هرگز سبب بروز دفرمیتی در نمای ظاهری گوش و نیز بروز اختلال در عملکرد گوش نخواهد شد.

به طور کلی انجام جراحی بینی ثانویه ، نیاز به تجربه کافی و تبحر جراح بینی دارد و در نتیجه لازم است قبل از عمل ؛ حتما فتوگرافی از بینی بیمار تهیه گردد تا با فتوگرافی قبل از اولین عمل به طور مجدد بررسی شود.
سخن آخر

باید توجه داشت بافت بینی که جراحی ترمیمی بر روی آن صورت می گیرد ، اکنون یک بافت فیبروتیک و دارای چسبندگی است که خون رسانی ضعیف تری دارد ؛ لذا به جرأت می توان اذعان داشت که این موارد ، پیچیدگی جراحی بینی ثانویه یا به عبارتی عمل بازنگری رینوپلاستی را دو چندان کرده و در نتیجه مدت زمان عمل را نیز نسبت به عمل اولیه بینی ، به مراتب طولانی تر می کنند.

در انتها لازم به ذکر است که در جراحي ثانويه بيني ؛ بدترین حالت زمانی است که کاندیدای جراحی ترمیمی دارای پوستی بسیار نازک یا بسیار ضخیم بوده یا دچار انحراف ظاهری بینی باشد یا این که در پوست بینی او بخصوص در قسمت حفره ها و پره ها ، برش های متعددی ایجاد شده و در نتیجه پوست وی آسیب دیده باشد ؛ در این موارد افزون بر اصلاح ایرادات موجود در بینی ، نیاز به ترمیم و تأمین پوست نیز وجود دارد که بالطبع این مسئله ، جراحی را دشوارتر می نماید.