22 دسامبر 2019
دسامبر 22, 2019

جراحی بینی طبیعی

دسامبر 22, 2019 0 Comment

جراحی بینی طبیعی

جراح بینی زمانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی را دارد ، طوری عمل زیبایی بینی را انجام می دهد که علاوه بر رسیدن به سایز استاندارد بینی و وجود تناسب بین بینی و اعضای صورت در فرم ظاهری بینی نیز اثری از انجام عمل بینی وجود نداشته باشد.

اگر بخواهیم به طور کلی مفهوم جراحی بینی طبیعی ، را بیان کنیم باید بگوییم که در عمل بینی طبیعی ، تغییرات بسیاری بر روی بینی بیمار اعمال نمی شود.

جراح بینی در حین عمل طبیعی بینی ، علاوه بر رفع ایرادات بینی تلاش می کند بین بینی و دیگر اجزا صورت تناسب بر قرار کند.

ویژگی بینی طبیعی
در بینی های طبیعی ، سوراخ های بینی بیش از اندازه کوچک نمی شوند.
قوس موجود در پشت بینی های طبیعی ، بسیار کم می باشد و جراح بینی سعی دارد زاویه ای مناسب بین بینی و پیشانی ایجاد کند.
یکی از بارزترین نشانه های بینی طبیعی ، میزان فاصله بین لب بالا و بینی می باشد که در بینی های طبیعی این فاصله بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است که از سربالا شدن نوک بینی جلوگیری می کند.
بهترین جراح بینی طبیعی در تهران
انتخاب جراح بینی در روند جراحی زیبایی بینی و نتیجه آن بسیار تاثیر بخش است به همین علت انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین نکات قبل از عمل بینی می باشد و بیماران در انتخاب آن باید بسیار دقت کنند ؛ کسانی که قصد انجام عمل بینی طبیعی را دارند باید بهترین متخصص جراحی بینی طبیعی را انتخاب کنند.

جراح بینی ، باید بر علم زیبایی شناسی و ریاضی به اندازه کافی مسلط باشد تا توانایی برقراری تناسب بین بینی و اعضا صورت در حین عمل بینی طبیعی را داشته باشد.

عمل بینی طبیعی گوشتی
همانطور که می دانید بینی ها در ۳ دسته بینی گوشتی ، استخوانی و نیمه غضروفی قرار می گیرند که در بین آن ها بینی های گوشتی مناسب ترین نوع بینی برای انجام جراحی بینی طبیعی می باشند چرا که به دلیل وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی در حین عمل بینی نمی توان تغییرات بسیاری را در آن ها اعمال کرد از این رو کسانی که بینی شان در دسته بینی های گوشتی قرار می گیرد از جراحی بینی طبیعی نتیجه مطلوبی دریافت کرده و مناسب ترین گزینه هستند.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی
نوک سربالا ، قوس بینی ، سوراخ های کوچک ویژگی هایی هستند که باعث تمایز بین بینی های طبیعی و فانتزی می شوند.

بارزترین تفاوت میان بینی طبیعی و عروسکی ، میزان فاصله موجود بین لب بالا و بینی می باشد ، میزان درجه موجود در بینی های طبیعی بین ۹۰ الی ۹۵ درجه و در بینی های عروسکی بین ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه است که منجر به سربالا شدن نوک بینی می شود.

نکات بعد از عمل بینی
رعایت صحیح دستورالعمل های بعد از جراحی زیبایی بینی تاثیر به سزایی در نتیجه عمل بینی دارد از این رو جراح بینی به بیماران در رابطه با مراقبت های بعد از عمل بینی به طور کامل توضیح می دهد اما به علت اهمیت آن ، ما نیز در این مقاله برخی از مهم ترین نکات آن را بیان خواهیم کرد.

تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی بینی
همه بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی ، دچار کبودی و ورم می شوند اما میزان تورم و کبودی بستگی به پوست بیماران دارد.

راه های بسیاری برای کاهش ورم و کبودی بعد از عمل بینی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

استفاده از کمپرس یخ
مصرف آب آناناس ، آب کرفس و غیره
قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی
خوابیدن افراد بر روی شکم یا پهلو پس از جراحی زیبایی بینی ، باعث وارد شدن فشار به بینی و در نهایت صدمه دیدن آن می شود ، به همین علت بیماران باید تا مدت زمان کوتاهی بعد از عمل بینی ، طاق باز بخوابند.

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در کاهش تورم پس از جراحی زیبایی بینی ، قرار گرفتن سر بالاتر از بدن در حین خواب می باشد ؛ بیماران به این منظور می توانند دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

ورزش پس از جراحی بینی
به بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه می شود تا مدتی از انجام ورزش هایی همانند شنا ، والیبال و غیره ، که در حین انجام آن ها امکان وارد شدن فشار یا ضربه به صورت وجود دارد ، خودداری کنند.

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی
بیماران باید در رابطه با زمان مناسب جهت استحمام بعد از عمل بینی ،با پزشک معالج خود صحبت کند .

در اکثر مواقع توصیه می شود آن ها تا مدتی شستن سر خود پرهیز کرده و تنها گردن به پایین خود را بشویند.