23 آگوست 2020
آگوست 23, 2020

جراحی بینی

آگوست 23, 2020 0 Comment

جراحی بینی

بینی در مرکز صورت قرار دارد و تنها عضو برجسته آن است ، در نتیجه با داشتن کوچک ترین ایراد ، سایر اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین خاطر امروزه جراحی بینی با هدف اصلاح ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام می شود و به ایجاد تناسب و تعادل در صورت کمک می کند. در نتیجه زیبایی چهره افزایش می یابد. ( جراح بینی اصفهان )

در جراحی زیبایی بینی کلیه ایرادات ظاهری بینی همچون کجی ، عدم تقارن ، بزرگی بیش از حد ، قوز و غیره برطرف می شود و در جراحی درمانی بینی ایرادات مربوط به تنفس و عملکرد بینی نظیر پولیپ ، انحراف و غیره اصلاح خواهد شد. لازم به ذکر است جراحی درمانی بینی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و افرادی که از بیمه تکمیلی برخوردار هستند می توانند هزینه آن را دریافت کنند. جراحی زیبایی و درمانی بینی را می توان به صورت همزمان و در یک جلسه انجام داد.

انتخاب جراح بینی
یکی از مهم ترین مواردی که در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است ، انتخاب جراحی متبحر و با تجربه است. در حقیقت هرچه مهارت جراح بیشتر باشد ، نتیجه عمل نیز بهتر و ایده آل تر خواهد شد.

افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که رینوپلاستی از عمل های ضروری نیست که انجام آن فوریت داشته باشد بنابراین برای انتخاب جراح خود وقت کافی داشته و نباید عجله کنند.

انواع بینی
علاوه بر جراح ، نوع بینی عامل مهم دیگریست که در نتیجه جراحی بینی تاثیرگذار می باشد. در واقع میزان ضخامت پوست بینی تعیین کننده نوع بینی است و بینی ها را به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می کند.

بینی استخوانی پوست نازکی داشته و استخوان آن مستحکم است. این دو ویژگی باعث شده که بینی استخوانی بهترین نوع بینی برای جراحی باشد و افرادی که از این مدل بینی برخوردار هستند ، نتایجی ایده آل و زیبا از عمل کسب کنند.

در مقابل بینی های گوشتی پوست ضخیم تری دارند و غضروف آن ها ضعیف تر است. این موضوع باعث شده تا در جراحی بینی گوشتی محدودیت هایی ایجاد شود. به عنوان مثال بینی های گوشتی تنها برای انجام جراحی بینی طبیعی مناسب هستند و به صورت فانتزی یا نیمه فانتزی جراحی نمی شوند.

انواع روش های جراحی بینی
به طور کلی جراحی بینی از دو طریق انجام می شود :

جراحی بینی به روش باز
و جراحی بینی به روش بسته
عاملی که منجر به تفاوت این دو روش شده محلی است که برش در آن ایجاد می شود. در جراحی بینی باز برش در کلوملا که همان تیغه میان دو سوراخ بینی است ایجاد می شود و می توان پوست را از استخوان جدا کرد.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی در ظاهر بینی ایجاد نمی شود و کلیه برش ها از داخل بینی زده می شوند.

هزینه جراحی بینی
هزینه این جراحی پس از معاینه جراح و بررسی میزان ایرادات بینی محاسبه می شود. بنابراین برای کسب اطلاع از هزینه عمل بینی با مطب خانم دکتر فهیمه بیاتی تماس حاصل فرمایید.