12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

جراحی ترمیمی بینی

آوریل 12, 2021 0 Comment

عمل جراحی ترمیمی بینی

هدف اصلی از جراحی ترمیمی بینی که برخی از افراد آن را با نام جراحی بینی ثانویه می شناسند درمان نتایج نامطلوب از جراحی بینی قبلی یا اولیه می باشد. به بیان دیگر جراحی بینی ثانویه به منظور ترمیم مشکلات عملکردی و زیبایی یا اصلاح کمبودها و نواقص ناشی از جراحی بینی اولیه صورت می گیرد. ( جراح بینی اصفهان )

چنانچه فرد از نتایج به دست آمده از جراحی بینی قبلی خود رضایت نداشته باشد می تواند برای جراحـی بینی ترمیمی اقدام نموده و با انتخاب یک پزشک حاذق و مجرب به نتایج ایده آلی از این جراحی دست پیدا کند.

فرم بینی با جراحی ترمیمی به طور مجدد شکل دهی شده، زیبایی و اعتماد به نفس فرد ارتقا خواهد یافت. همچنین همانطور که در فوق گفتیم با این جراحی نواقص ایجاد شده در عملکرد بینی نیز برطرف گردد.

مزایای جراحـی بینی ترمیمی چیست؟
مزایای این عمل جراحی دقیقاً شبیه به جراحی بینی اولیه بوده و شامل موارد ذیل می باشد:

تنفس بهبود یافته : این جراحی در ترکیب با سپتوپلاستی یا جراحی انسداد بینی موجب درمان گرفتگی هایی که طی جراحی اولیه در بینی ایجاد شده است می شود.
چهره ای موزون تر : جراحی ترمیمی بینی ، بینی شما را مجدد شکل دهی کرده و بدین ترتیب موجب متناسب تر و زیباتر شدن چهره تان می گردد.
افزایش اعتماد به نفس : شکل بینی با جراحی ترمیمی بینی احیا شده، در نتیجه چهره فرد نیز زیباتر شده و به دنبال آن اعتماد به نفس او افزایش می یابد.
تقارن ارتقا یافته صورت : مشکلات صورت از جمله نوک گرد، کج و گوشتالوی بینی با جراحی بینی ثانویه اصلاح شده و بدین ترتیب تقارن صورت بهبود می یابد.
جراح در طول مشاوره، مزایای جراحی و نحوه انجام آن را به بیمار شرح می دهد. بیماران معمولاً قبل از جراحی استرس دارند به همین دلیل پزشک برای ایجاد حس اطمینان در آن ها، اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می دهد.

کاندیدای مناسب جراحـی بینی ترمیمی چه کسانی هستند؟
فردی که از نتایج جراحی بینی اولیه خود رضایت نداشته و ساختار بینی اش تاب و تحمل یک جراحی دیگر را داشته باشد و از شرایط عمومی جراحی نیز برخوردار باشد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی ثانویه خواهد بود.

برای بهبود زخم های ناشی از جراحی بینی ، در برخی از افراد به 1 و در برخی دیگر به 2 سال زمان نیاز است. در این مدت زمان ورم بینی نیز به طور کامل فروکش کرده و نتیجه نهایی نمایان می شود، از همین رو فرد بهتر می تواند در رابطه با انجام یا عدم انجام جراحی بینی ترمیمی تصمیم گیری کند.