28 مارس 2020
مارس 28, 2020

جوانسازی واژن

مارس 28, 2020 0 Comment

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن از جمله فعالیت هایی است که انجام آن در صلاحیت متخصص زنان می باشد ؛ لذا خانم ها می بایست جهت انجام آن به جراح و متخصص زنان مراجعه نمایند. دکتر زهرا سیفی بهترین متخصص زنان تهران ، از جمله حاذق ترین متخصصان زنان تهران هستند که قادر به ارائه کلیه جراحی ها و خدمات زیبایی بانوان اعم از لابیاپلاستی ، جوانسازی واژن ، تزریق چربی واژن و غیره می باشند.

جوانسازی واژن ، در راستای ترمیم بافت ها و نسوج آسیب دیده بخش خارجی دستگاه تناسلی انجام می گیرد و هدف از آن بازگرداندن سلامت ، شادابی و لطافت به واژن می باشد.

لازم به ذکر است که جوانسازی واژن غالبا به منظور تنگ کردن واژن ، لابیاپلاستی و سفید کردن واژن انجام می شود ؛ از این رو هدف از انجام آن می تواند افزایش زیبایی اندام جنسی یا درمان مشکلاتی اعم از بی اختیاری ادرار و غیره باشد که در اثر عدم تنگی واژن و اختلال پیشابراه و مواردی از این قبیل رخ می دهد.
دلیل نیاز به جوانسازی واژن :

با افزایش سن چیزی که همه به صورت واضح آن را لمس می کنند ، وجود چین و چروک و افتادگی پوست است. کاهش کلاژن سازی که با افزایش سن به وجود می آید ؛ دلیل اصلی این رویداد است که در تمام سطح پوست خود را نشان می دهد.

این کاهش کلاژن برای شخص قابل لمس نیست و تنها بازخود آن را روی پوست و مخاط بدن قابل حس می کند. یکی از این بخش های مهم که برای بانوان از حساسیت بیشتری برخوردار بوده ، اندام تناسلی است که با تغییر شکل و ظاهر باعث نگرانیشان می شود.

حال برای بازسازی کلاژن لازم است در ابتدا از آن پیشگیری کرد و تا جای ممکن آن را به تعویق انداخت یا این که در سنین بالا به دنبال درمان آن بود.

جوانسازی واژن
تاثیرات کاهش سطح کلاژن

یکی از تاثیراتی که کلاژن و کاهش آن به دنبال دارد ، کاهش سطح مخاط واژن است که با نزدیک شدن به دوره یائسگی و افزایش سن ، آتروفی و نازک شدن مخاط واژن را ایجاد می کند. از نشانه های آن می توان خشکی واژن و درد هنگام نزدیکی را نام برد.

از دیگر اثرات کاهش سطح کلاژن بدن ، تاثیرگذاشتن بر روی دیواره پیشابراه بوده و باعث تکرر ادرار در خانم ها می شود به طوری که فرد با هر عطسه یا سرفه ترس ریزش ادرار دارد و این امر خود روابط اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.
علت افتادگی و شل شدن واژن

علاوه بر سن ، دلایل دیگری در ظاهر واژن تاثیر می گذارد از جمله ؛ حاملگی ، زایمان های مکرر ( حتی اگر زایمان به صورت طبیعی نباشد ) ، ورزش های سنگین ، کارهای سنگین ، اختلالات مادرزادی ، بیماری های تاثیر گذار ؛ مانند رایوتراپی و شیمی درمانی.
مزایای جوانسازی واژن

جوانسازی واژن تنها به بهبود ظاهر واژن نمی انجامد و با تاثیر گذاشتن بر روی عضلات داخلی و خارجی واژن باعث افزایش لذت جنسی نیز می شود.

لازم به ذکر است روش های نوین جوانسازی واژن به صورت سرپایی و در مطب انجام می شود.

جوانسازی واژن ، دوره نقاهت کوتاهی داشته و در زمان کوتاه بیمار را به نتیجه دلخواه می رساند.
از جمله تاثیراتی که جوانسازی در واژن به جای می گذارد عبارتند از :

بازگرداندن استحکام عضلات و کنترل آن ها
بهتر شدن رابطه جنسی
افزایش اعتماد به نفس بانوان
تنگ شدن واژن

جوانسازی واژن
کاندیدای مناسب جوانسازی واژن :

به طور کلی مناسب ترین اشخاص جهت جوانسازی واژن ، افرادی هستند که واژن آن ها نیازمند ترمیم بوده و دچار خشکی یا اصطلاحا آتروفی واژن هستند ؛ البته افرادی که با هر یک از شرایط ذیل مواجه باشند نیز گزینه خوبی برای جوانسازی واژن خواهند بود :

خانم هایی که حین مقاربت جنسی احساس درد می کنند.
بانوانی که از علائم یائسگی رنج می برند.
زنانی که به دلیل تعدد زایمان با گشادی واژن مواجه هستند.
خانم هایی که بدون دلیل خاصی دچار سوزش واژن هستند.
بانوانی که تیرگی واژن برای آن ها آزاردهنده است.
خانم هایی که عضلات واژن آن ها به صورت مادرزادی ، شل است.
بانوانی که لابیاهای ( مینور و ماژور ) آن ها بزرگ تر از حد معمول یا نامتقارن است.
خانم هایی که به دلیل ضعف عضلات کف لگن و واژن ( ناشی از خشکی واژن ) دچار تکرر و بی اختیاری ادرار هستند.

شایان توجه است که اکثر مشکلات زنان در صورتی که منشأ آن اختلالات دستگاه تناسلی باشد از طریق جوانسازی واژن ، برطرف خواهند شد.

برای دریافت بهترین خدمات زیبایی و جوانسازی واژن به مطب دکتر زهرا سیفی متخصص زنان تهران مراجعه فرمایید.