درمان طبیعی و گیاهی گلو درد چرکی و چرک گلو در خانه

گلو درد ،نتیجه التهاب گلو است، لوله ای که از پشت دهان به مری ادامه می یابد ، بعضی از علل اصلی این بیماری عبارتند، از عفونتهای ویروسی، باکتری یا عفونت های قارچی، مانند؛ آلودگی، سیگار کشیدن، اسید رفلاکس، و یا هوای خشک، فریاد بیش از حد و یا نوعی واکنش آلرژیک.

گلو درد ،اغلب همراه با سردرد، درد معده، سرماخوردگی معمولی و تورم غدد گلو ،همراه است ؛ در حالی که، گلو درد بسیار رایج است، اما می تواند دردناک و ناراحت کننده نیز باشد پس باید به سرعت به خصوص نوع چرکی آن را درمان کنید .علاوه بر مراجعه به پزشک، می توانید برخی از درمان های ساده و طبیعی را برای کاهش درد که در این بخش از نمناک خواهیم گفت امتحان کنید، و بسته به نوع علت، میتوانید مشکلتان را درمان کنید.

۱٫ لیمو:

شما می توانید، از لیموی تازه استفاده کنید، تا از گلودرد راحت شوید، زیرا به نابودی مخاط کمک می کند.یک لیموناد داغ با عسل را امتحان کنید.آب نصف لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را در یک فنجان آب گرم بریزید و با هم مخلوط کنید. و سپس آهسته بنوشید.گزینه دیگر، این است که با آب تازه لیمو را با مقدار برابر آب رقیق کنید و گرمش کنید.شما همچنین می توانید آب نصف لیمو را بردارید و روی آن نمک و فلفل بمالید و لیمو را لیس بزنید.

۲٫ سرکه سیب:

سرکه سیب ،به علت خواص ضد باکتریایی اش برای درمان گلودردچرکی مفید است.یک قاشق غذاخوری سرکه سیب سرخ و یک قاشق چای خوری از آب لیمو و عسل را در یک فنجان آب گرم اضافه کنید ،و آن را به آرامی بنوشید.این نوشیدنی را دو یا سه بار در روز بنوشید.به زودی شما از درد و التهاب، رهایی خواهید یافت.همچنین، می توانید محلول سرکه سیب را در گلویتان قرقره کنید.یک قاشق چای خوری نمک و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید.آن را چند بار در روز ،در گلو قرقره کنید.