16 مارس 2020
مارس 16, 2020

راینوپلاستی

مارس 16, 2020 0 Comment

راینوپلاستی

با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد زیبا بودن بینی بر روی زیبایی کل چهره تاثیرگذار است ، به همین دلیل راینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی برای رفع مشکلات بینی و زیبایی فرم بینی انجام می شود. ( جراحی بینی تبریز )

بینی بر اثر ضربه ، عفونت های مکرر یا مشکلات مادر زادی و غیره دچار مشکلاتی در عملکرد بینی می شود و فرم بینی نیز دستخوش تغییرات می شود.

گاهی مشکلات بینی باعث تداخل در عملکرد تنفسی می شوند و مشکلات جدی را برای افراد به وجود می آورند که برای رفع آن ها بهترین روش انجام عمل جراحی بینی است.

در مواقع دیگری فرم بینی بر اثر حادثه یا ضربه تغییر می کند که از زیبایی بینی و در نهایت از زیبایی چهره کاسته می شود ، در این موارد نیز انجام راینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی روش مناسب و ثمربخشی برای اصلاح فرم بینی است.

رایج ترین دلایل انجام راینوپلاستی
گوشتی بودن بینی
تناسب نداشتن بینی با دیگر اجزای صورت
انحراف تیغه بینی
پولیپ بینی
برداشتن قوز روی بینی
رفع مشکلات تنفسی
کج بودن بینی
زیبایی فرم بینی
انواع راینوپلاستی
راینوپلاستی بسته : در روش جراحی بینی بسته جراح بینی دید مستقیم به ساختار بینی ندارد زیرا برش ها از داخل بینی زده می شود.

راینوپلاستی باز : در روش جراحی بینی باز برش بر روی کلوملا ، ستون بین دو پره بینی ، زده می شود و پوست به طور کامل از ساختار بینی جدا می شود ، به همین دلیل جراح بینی بر روی ساختار بینی دید و تسلط کامل دارد.

برخی از جراحان معتقدند در روش راینوپلاستی باز به علت اینکه جراح بینی دید مستقیم به غضروف و استخوان بینی دارد درصد خطا بسیار کمتر از راینوپلاستی بسته است.

مراقبت های بعد از راینوپلاستی
پی از انجام جراحی بینی ، نکات مراقبتی وجود دارد که رعایت آن ها باعث می شود تا نتیجه جراحی بینی تحت تاثیر قرار نگیرد و فرد به خوبی دوره نقاهت را بگذراند.

نکات مراقبتی در هر فردی متفاوت است زیرا نوع پوست بینی و ضخامت پوست از عوامل تاثیرگزار در دوره بهبود بینی هستند به همین دلیل برای مطلع شدن از نکات دقیق مراقبتی باید با جراح بینی خود صحبت کنید ولی در ادامه ، نکات مراقبتی مهم ذکر می شود .

عدم خوابیدن به شکم و پهلو
عدم خندیدن زیاد
عدم خمیازه های طولانی
پرهیز از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی
پرهیز از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی
مصرف غذاهای نرم ودر اصل پیروی از رژیم غذایی نرم
عدم خم کردن سر و عمود نگه داشتن سر
هنگام استراحت سر باید کمی بالاتر از بدن باشد .
نکته مهمی که پس از جراحی بینی وجود دارد در ارتباط با استحمام است به دلیل تاثیر داروهای بیهوشی بهتر است روز اول استحمام نکنید زیرا امکان دارد افراد در روز اول هوشیاری کامل خود را به دست نیاورند .

۷ روز پس از جراحی بینی ، اسپلینت بر روی بینی قرار دارد و نباید خیس شود به همین دلیل نباید صورت شسته شود .

در صورت استحمام از خیس کردن صورت پرهیز کنید و از دستمال های مرطوب برای تمیز کردن صورت استفاده کنید.

هزینه راینوپلاستی
با توجه به نوع بینی و نوع جراحی که باید بر روی بینی انجام شود هزینه ها متغیر می باشد ، به همین علت برای تعیین هزینه بهتر است به جراح بینی مورد نظر مراجعه کنید .

برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط دکتر حمیرا رشدی ، بهترین جراح بینی در تبریز ، به گالری تصاویر در سایت ایشان و صفحه رسمی اینستاگرام دکتر رشدی مراجعه فرمایید.