شاسی‌بلند کانسپت فیات با کیت بدنه آبارث معرفی شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اواخر سال ۲۰۱۸ شرکت فیات از کانسپت جدید خود در برزیل رونمایی کرد. این خودرو که “فست‌بک” نام‌گذاری شده است، ترکیبی از یک شاسی‎بلند کوچک و یک خودروی کلاس فست‌بک است که در نتیجه یک شاسی‎بلند کوپه اسپرت را تداعی می‌‎کند. این کلاس که اولین تجربه شرکت فیات است، قرار است در سال ۲۰۲۰ به صورت رسمی معرفی شود.

 

به گفته فیات این خودرو ترکیبی از ویژگی‌های خودرو‌های SUV، سدان و کوپه است. مهم‌ترین ویژگی این کراس‌اوور در خطوط مدور سقف و ستون‌ها خلاصه می‎شود که شبیه به یک خودروی کوپه جلوه می‌‎کند. با وجود اینکه نسخه کانسپت معرفی شده بدون آینه بغل و دستگیره درب و تنها برای نمایش ساخته شده و تفاوت‌های ظاهری زیادی با نسخه نهایی خواهد دارد، اما طراح خودرو “آکسیونو نیکیتا” یک رندر کامپیوتر از نسخه نهایی آن منتشر کرده که فست‌بک را با کیت بدنه آبارث نمایش می‎دهد.

با وجود اینکه شرکت فیات هنوز اطلاعاتی درباره نسخه آبارث از این خودرو ارائه نکرده است و ممکن است هیچگاه این نسخه ارائه نشود اما این طراح خوش ذوق، نمایی از ظاهر احتمالی آن را به تصویر کشیده است. آبارث به عنوان تیونر محصولات شرکت فیات همواره به ارائه نسخه‌‎های اسپرت و سریع از خودرو‌های این شرکت مشغول بوده است. حال با توجه به ماهیت اسپرت کانسپت جدید فیات، احتمال ارائه نسخه آبارث نیز دور از انتظار نیست.

در این رندر کامپیوتری شاسی‌بلند کوپه فیات شامل رینگ‌‎های اسپرت و جذاب شرکت آبارث شده و سپر‌ها و دیفیوزر زیرین آن نیز کشیده و اسپرت‌تر جلوه می‌کند. همچنین رنگ آمیزی خودرو نیز به صورت دو رنگ مشکی و سفید، تک رنگ خاکستری با برچسب‌های قرمز و رنگ‌های زرد و قرمز اختصاصی فیات‌های تیونینگ شده آبارث می‌‎شود. هنوز زمان دقیق معرفی اعلام نشده اما تولید این خودرو احتمالا در آمریکای جنوبی آغاز می‌شود و سپس در سایت تولید شرکت فیات در کشور روسیه نیز ادامه می‌یابد.