17 آوریل 2019
آوریل 17, 2019

طرز درست کردن دسر لیمو شکری خوشمزه

آوریل 17, 2019 0 Comment

طرز درست کردن دسر لیمو شکری خوشمزه

پیشنهاد می‌کنیم لیمو شکری را حتماً به عنوان دسر بهره گیری کنید که هم طرز تهیه آن راحت هست و هم مزه خاص و فوق العاده دارد. اگر هنوز برای زمستانتان لیمو شکری درست نکردید تا هنوز لیمو ترش های تازه در بازار تمام نشده دست به کار شوید. چون در زمستون می توانید لیمو شکری ها را با چای میل کنید و از مزه دلچسب آن لذت ببرید.

مواد لازم برای لیمو شکری :
لیمو ترش تازه ۵۰۰ گرم
شکر ۲۵۰ گرم

طرز تهیه لیمو شکری :
لیموها را شسته و مفید خشک کنید. سپس آنها را به صورت ورقه های نازک برش بدهید, هسته های انها را حتماً جدا کنید و گرنه تلخ میشود.

داخل یک شیشه تمیز و کاملا خشک, کمی از ورقه های لیمو را قرار داده و روی آن اندکی شکر بریزید و اینکار را ادامه بدهید تا شکر و لیموها تمام شوند. «در صورت تمایل می‌توانید چند شاخه نعنا هم لابه لای لیموها قرار بدهید».

بعد در شیشه را محکم ببندید و در یک محیط خنک قرار بدهید. بعد از حدود یک ماه حاضر مصرف میباشند.حتماً لیموها زرد باشند, اگر سبز باشند تلخ میشود.و اینکه چون هیچ آبی به آن اضافه نمیشود و فقط آب لیموها هست کپک نمیزند.و در پایان اینکه می‌شود به جای شکر از عسل هم بهره گیری کرد من عسل ریختم.

نکاتی برای تهیه لیمو شکری :
* اگر داخل یخچال قرار بدهید شکرها دیرتر آب می شوند پس بهتر هست در یک محیط خنک غیر از یخچال قرار بدهید.

* جلوی آفتاب هم نباید گذاشت چون ویتامین لیمو از بین میرود.
* حتماً لیموها زرد باشند, اگر سبز باشند تلخ می‌شود.
* چون هیچ آبی به آن اضافه نمی‌شود و فقط آبِ لیموهاست کپک نمی‌زند.

* می‌شود به جای شکر از عسل هم بهره گیری کرد رنگ لیموها تیره و خوشرنگ می‌شود و برای درمان سرما خوردگی فوق العاده هست.

* باید هر چند روز یکبار در شیشه را باز کرد و روی آن شکر یا عسل ریخت اینقدر اینکار را تکرار کنید تا آب کامل روی لیموها را بگیرد.