12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

عمل بینی استخوانی

آوریل 12, 2021 0 Comment

عمل بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی های استخوانی بوده و دارای مشکلاتی همچون قوز ، انحراف ، پولیپ یا غیره می باشند می توانند از طریق عمل بینی استخوانی به رفع مشکلات بینی خود بپردازند.

کدام بینی ها استخوانی هستند
به طور کلی انواع بینی بنا بر مشخصه های موجود در آن به دو دسته تقسیم می شود:

بینی های گوشتی
بینی های استخوانی
تفاوت این دو نوع در ضخامت پوست و میزان استحکام غضروف آن ها می باشد. بینی هایی که دارای پوست ظریف و غضروف محکم باشد جزء دسته بینی های استخوانی قرار می گیرند.

عمل بینی استخوانی مردانه
اغلب بینی های استخوانی با عارضه قوز بینی مواجه هستند. در این میان معمولا مردانی که دارای بینی استخوانی می باشند تنها درخواست رفع برآمدگی موجود بر روی پل بینی خود را داشته و مدل عمل بینی استخوانی طبیعی را برمی گزینند.

عمل بینی استخوانی عروسکی
از نظر برخی بانوان مدل عروسکی بهترین مدل عمل بینی استخوانی می باشد. اگر از دسته کسانی هستید که موافق این نظر بوده و قصد تغییر بینی خود به سبک عروسکی را دارید ، بهتر است این موضوع که مدل بینی باید با دیگر قسمت های چهره دارای تناسب باشد را فراموش نفرمایید. زیرا هرچقدر هم که جراح بینی ، دماغ بیمار خود را بدون ایراد و کاملا ماهرانه به مدل عروسکی تغییر دهد ، اگر این مدل متناسب با باقی جوارح صورت نباشد در مجموع زیبایی چهره حاصل نمی شود. بنابراین پیشنهاد می شود قبل از هرچیز با جراح بینی خود نسبت به مدل انتخابی مشورت نموده و از تجربیات او بهره بگیرید.

جراحی بینی استخوانی بدون عمل
عمل بینی از اقداماتی است که بسیار فراگیر و پرطرفدار می باشد اما بسیاری از افراد جامعه با اینکه از مشکلات موجود در بینی خود رنج می برند اما به دلیل ترس از عمل بینی از انجام آن سرباز می زنند و به دنبال راه کارهای دیگری برای رفع مشکلات بینی خود می گردند.

نکته ای که باید نسبت به آن توجه داشته باشید این است که در حال حاضر اعمال تغییرات بر روی اسکلت و بافت بینی تنها با روش عمل بینی امکان پذیر بوده و هیچ تکنیک دیگری قابلیت اصلاح ایرادات بینی را ندارد. از این رو بهتر است وارد بازی های تبلیغاتی نشده و اگر نیاز به عمل بینی دارید انرژی خود را صرف یافتن بهترین جراح پلاستیک بینی نمایید.

یک جراح بینی متبحر و مجرب بدون ایجاد هیچگونه خطر و عارضه ای ، ایرادات بینی شما را رفع نموده و آن را نسبت به اجزای صورتتان به زیبایی تغییر خواهد داد.

مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی
به طور کلی پس از هر عمل جراحی ، بیماران با یک سری عوارض مواجه می شوند که بر اثر ایجاد تغییر در بافت ناحیه مورد درمان است. درد ، تورم ، کبودی و در برخی موارد گلودرد نیز از عوارض پس از جراحی بینی است. بروز این عارضه ها پس از جراحی بینی کاملا طبیعی است و اصلا جای نگرانی ندارد. شما می توانید با رعایت یک سری اصول مراقبتی به بهودی آن ها سرعت ببخشید.

لازم به ذکر است شدت این عوارض برای همه یکسان نیست و در هر فرد متفاوت است.

گلودرد پس از عمل بینی به دلیل قرار گیری لوله بیهوشی در گلو است و برای برطرف کردن آن می توانید از مایعات گرم استفاده کنید.
تورم و کبودی را می توانید با استفاده از کمپرس یخ کنترل کنید. بدین منظور چند تکه یخ را داخل کیسه فریزر گذاشته و به روی چشم ها و گونه های خود قرار دهید. اما توجه داشته باشید که کمپرس به بینی و قالب روی آن فشار وارد نکند.
روزی که ترخیص شدید ، فقط از مایعات استفاده کنید. از روز دوم می توانید از مواد غذایی نرم و میکس شده همچون فرنی ، پوره سیب زمینی و غیره مصرف کنید. استفاده از غذای سفره پس از روز پنجم مانعی ندارد.
مصرف آب آناناس در بهبودی زخم ها و آب کرفس در کاهش تورم تاثیرگذار هستند.
مصرف سدیم و ادویه مخصوصا ادویه های تند را به حداقل برسانید.
از انجام فعالیت های سنگین همچون بلند کردن اجسام سنگین و بیش از دو کیلو خودداری کنید.
تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع می باشد.
تا مدتی از رفتن به استخر و شنا کردن خودداری کنید. زیرا کلر موجود در آب استخر برای بخیه های بینی مضر است.
از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی
با جراح بینی خود درباره انتظاراتی که از جراحی بینی دارید صحبت کنید و ایشان را در جریان حساسیت های دارویی ، سابقه بیماری خاص و داشتن عمل جراحی در یک سال گذشته و دارو های مصرفی خود بگذارید.
از دو هفته پیش از عمل مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع می باشد. در این مدت از استعمال دخانیات نیز خودداری نمایید.
استفاده از دارو های ضد انعقادی همچون وارفارین ، پروفن و آسپرین ممنوع می باشد.
انجام آزمایشات تجویز شده را جدی بگیرید.
از یک هفته قبل از عمل ، از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
قبل از رینوپلاستی استحمام نمایید.
از 8 ساعت پیش از جراحی، خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. روز عمل باید ناشتا باشید.
از داشتن ریش و سبیل ، آرایش و زیور آلات خودداری کنید. خانم هایی که لاک یا کاشت ناخن دارند نیز باید حداقل یکی از انگشتان خود را پاک کنند.
حتما به اتفاق یک نفر به محل جراحی مراجعه کنید. وجود یک نفر همراه کافی و الزامیست.
مدارک شناسایی و پزشکی را همراه خود داشته باشید.

انتخاب جراح بینی
برای انتخاب جراح بینی خود می توانید ابتدا با مراجعه به گوگل لیستی از جراحان بینی را تهیه کنید. سپس به سایت هر یک مراجعه کرده و میزان تحصیلات و رزومه کاری آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

حتما به مشاهده نمونه کار های پزشک بپردازید. برای اینکار علاوه بر مشاهده عکس های موجود در سایت یا صفحات مجازی همچون اینستاگرام ، می توانید به صورت حضوری به مطب پزشک نیز مراجعه نمایید.

در مطب با بیماران دکتر هم صحبت شوید و درباره میزان راضیتشان سوال کنید.

یک جراح بینی خوب از ویژگی های زیر برخوردار است :
با صداقت ، صبر و شکیبایی به تمام سوالات بیمار پاسخ می دهد و ایشان را راهنمایی می کند.
یک جراح بینی خوب به علم زیبایی شناسی نیز تسلط داشته و می تواند میان بینی و سایر اجزای صورت تناسب ایجاد کند.
همچنین این قابلیت را دارد که با خلاقیت دیدگاه کلی از نتیجه نهایی را در اختیار بیمار خود بگذارد.
از وجدان کاری برخوردار بوده و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، رضایت و سلامت بیمار را اولویت قرار می دهد.
یک جراح بینی خوب علاوه بر ظاهر بینی ، به تنفس بیمار نیز توجه می کند.
ایشان توانایی متقاعد کردن بیمارانی که انتظار نامعقولی از جراحی بینی دارند را داراست.
جراح بینی خوب بیماران خود را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار می دهد تا بیمار دوران نقاهت راحت تری را تجربه کند.
هزینه عمل بینی استخوانی
هزینه عمل بینی تنها با رفتن به مطب پزشک و پس از معاینه حضوری امکان پذیر می باشد. بنابراین پیشنهاد می شود جهت اطلاع یافتن از قیمت عمل رینوپلاستی نزد بهترین جراح بینی رفته و پس از مشاوره با او از هزینه عمل بینی خود آگاه شوید