13 آوریل 2021
آوریل 13, 2021

عمل بینی گوشتی

آوریل 13, 2021 0 Comment

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی به دلیل نازک بودن غضروف ها و سایر ویژگی های بینی گوشتی ، از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. در جراحی بینی گوشتی صرفا رفع ایرادات ظاهری بینی و برقراری تناسب میان اعضای صورت در اولویت کار قرار دارد. ( عمل بینی اصفهان )

انتخاب جراح بینی

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم ، نوک پهن ، سوراخ های بزرگ ، نوک افتاده و جعبه ای شکل و وجود منافذ چرب در نوک بینی می باشند که این ویژگی ها فرآیند جراحی را دشوار خواهند نمود.

لذا انتخاب یک جراح بینی که از تبحر و تجربه بالای جراحی بهره مند باشد ، تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی بینی گوشتی خواهد داشت.

روش جراحی بینی گوشتی

روش باز : در این روش برای اعمال تغییرات مورد نظر روی بینی یک برش کوچک در ناحیه کلوملا ایجاد می گردد. این روش ، بهترین روش برای عمل بینی های گوشتی می باشد. زیرا در روش بسته دسترسی به نوک بینی محدود بوده و بنابراین نتیجه عمل بینی رضایت بخش نخواهد بود.

تکنیک جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای بافت استخوانی و غضروفی ضعیفی می باشند. به همین دلیل در جراحی بینی های گوشتی جهت اصلاح فرم بینی و استحکام بخشیدن به آن ، باید غضروف بینی را تقویت نمود ، زیرا در غیر این صورت با گذشت زمان ممکن است بینی دچار افتادگی و ایراداتی از این دست گردد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی به مدت زمان بیشتری برای کاهش تورم نیاز دارند و نتیجه عمل بینی گوشتی بعد از گذشت 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود ؛ لذا جهت دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی بینی باید صبور بود.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

لازم به ذکر است که علم پزشکی هنوز به درجه ای نرسیده که بتوان عمل بینی را توسط لیزر و بدون جراحی انجام داد.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

مراقبت های بعد از عمل بینی ، تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی نتیجه این عمل جراحی دارد ؛ تا جایی که می توان اذعان داشت تقریبا به اندازه خود این جراحی در حصول نتایج رضایت بخش از این عمل ، اثرگذار است.

در ادامه به مهم ترین دستورالعمل های مراقبتی که باید بعد از جراحی بینی ، مورد توجه قرار دهید ؛ اشاره داشته ایم.

نکات و دستورالعمل های مراقبتی بعد از جراحی بینی گوشتی

پس از جراحی بینی ، افراد باید توجه داشته باشند که تا 4 ساعت به هیچ عنوان مجاز به خوردن و نوشیدن نمی باشند و پس از این بازه زمانی می توانند صرفا با مایعات ، رژیم غذایی خود را آغاز کنند.
جراح معالج ، به منظور جلوگیری از بروز درد و کنترل درد و ناراحتی احتمالی ناشی از عمل و نیز پیشگیری از بروز عفونت در موضع جراحی شده ؛ داروهای مخصوصی را تجویز می نمایند ؛ که افراد موظفند این داروها را تهیه نموده و در ساعات مقرر و مطابق دستورالعمل ، مصرف کنند.
باید اشاره داشت که داروهای رقیق کننده خون ؛ از جمله بروفن ، وارفارین ، آسپرین و مواردی از ای قبیل و همچنین داروهای ضد التهابی و ویتامین E ؛ احتمال خونریزی در حین عمل را افزایش داده وحتی پس از عمل نیز ریسک بروز خونریزی را تشدید می کنند ؛ از این رو اکیدا توصیه می شود که از 2 هفته قبل تا 2 هفته بعد از عمل بینی ، از مصرف این نوع داروها اجتناب گردد.
الکل و دخانیات ؛ اعم از سیگار و قلیان ، می توانند سلامت فرد را در حین عمل به مخاطره انداخته و پس از عمل نیز ، در روند بهبودی اختلال ایجاد کرده و فرآیند ترمیم زخم ها را کند نمایند ؛ لذا افراد باید از 2 هفته قبل از جراحی بینی تا 2 هفته پس از آن مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی را به طور کامل متوقف نمایند.
شرکت در جلسات معاینه بعد از جراحی بینی ، جهت بررسی وضعیت بینی و روند بهبودی ؛ ضروری می باشد.
مدت زمان چسب زدن بینی ، توسط جراح بینی مشخص می شود و بسته به شرایط فرد می تواند در هر فردی متغیر باشد.
در رابطه با نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل بینی ، دقت داشته باشید که شما باید در طول دوران نقاهت جراحی ؛ فقط به صورت طاقباز ( به پشت ) بخوابید و همچنین برای کمک به تقلیل کبودی و تورم ناشی از عمل ، در هنگام استراحت و خواب حتما دو بالش زیر سرتان بگذارید.
لازم به ذکر است که استفاده از کمپرس یخ طی 72 ساعت ابتدایی عمل ، می تواند در کمک به تسریع کاهش وروم و کبودی و نیزجلوگیری از پیشروی آن مثمر ثمر واقع گردد.
تا 3 هفته بعد از عمل بینی انجام فعالیت های ورزشی سنگین و کارهای پرتحرک و همچنین بلند کردن اشیاء سنگین ممنوع بوده و باید از انجام این امور بپرهیزید.
در خصوص استحمام بعد از عمل بینی ، به خاطر داشته باشید ؛ مادامی که گچ ( اسپلینت ) بر روی بینی قرار دارد باید از خیس شدن آن خودداری نمایید ؛ لذا شستن صورت ، طی این مدت مجاز نخواهد بود.

از این رو تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی تان است ، از حمام کردن اجتناب کنید و در صورتی که ناچار به شستشوی موها شدید ، از روشی که در آرایشگاه ها برای شستن مو استفاده می شود ؛ تبعیت کنید.

هزینه عمل بینی گوشتی

به طور کلی هزینه جراحی بینی ، نیازمند معاینه بیمار و آنالیز دقیق وی توسط جراح بینی می باشد و قبل از انجام معاینات لازم نمی توان قیمت دقیق آن را معین نمود.