قوی ترین و بهترین نوع کلاژن برای پوست کدام است

تقریبا ۳۳% پروتئین های بدن کلاژن می باشند. این پروتئین از بافت و اندام های بدن حمایت کرده و باعث اتصال آنها به استخوان می شود.نقش کلاژن در بافت ها، مشابه نقش فولاد در ساختمان ها می باشند که باعث شکل دهی و حفظ ساختار کلی آن بافت می شود.

عوامل بسیاری وجود دارند که از تشکیل و استفاده از کلاژن در بدن مانند ویتامین C، منگنز، مس، پرولین و غذاهایی که غنی از آنتوسیانیدین ها هستند (مانند بلوبری، گیلاس و تمشک). بهترین کلاژن

برای اینکه کلاژن در بدن فعال شود، همیشه می توانید مکمل های کلاژن (مانند قرص های کلاژن) را با یک منبع اسیدهای آمینه و ویتامین C بخورید و یا مطمئن شوید که مکمل شما شامل این مواد مغذی فعال کننده برای اطمینان از جذب و کارآیی است.

دقت کنید که محصولات کلاژن هیدرولیز شده مانند پپتیدهای کلاژن را انتخاب کنید، تا دسترسی زیستی و گوارش مکمل تان را بهینه کنید.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از کرم ها و پودرها برای تازه کردن پوست که ادعای داشتن کلاژن می کنند، مولکول های این محصولات معمولاً برای پوست شما بسیار بزرگ تر از آن هستند که بتوانند جذب شوند.

از طریق سوپ ها و مکمل های استخوانی، بدن شما از داخل به بیرون بهبود می یابد ؛ در نهایت، آگاه باشید که غذاهای خاص – به ویژه آن هایی که غنی از آمینو اسید هستند – رشد کلاژن را بیش از مابقی تقویت می کنند.

محصولات حیوانی مانند تخم مرغ، مرغ، ماهی و شیر می تواند به افزایش تشکیل کلاژن کمک کند. هم چنین شما می توانید از کلاژن در دستور العمل های آشپزی برای خانواده و یا کودکان خود مانند ژله های سالم خانگی و یا میان وعده های میوه طبیعی استفاده کنید.

بهترین انواع کلاژن و منابع کلاژن چیست؟

کلاژن از چه ساخته شده است؟ برای شروع، پروکولاگن، پری کورسور حلال کلاژن است که توسط فیبروبلاست ها و سلول های دیگر در فرآیند سنتز کلاژن، شکل می گیرد و همانطور که در ژورنال ساختار مغناطیسی بیان شد،

کلاژن در بیشتر بافت های حیوانی وجود دارد و به شکل یک طناب با درجه بالایی وجود دارد و چنانچه در مطلب قبلی مربوط به کلاژن در سلامت نمناک گفتیم مانند یک طناب، که چندین سطح مارپیچ دارد، سلول های سازنده کلاژن دارای چهار سطح ساختاری هستند که حداقل سه تا از آن ها حلقه های مارپیچ هستند.

زنجیره پلی پپتیدی، مولکول، و میکرو فیبریل ساختارهای مارپیچ هستند؛ فیبریل ممکن است شامل میکرو فیبریل موازی یا شاید مارپیچ باشند.

بیشتر کلاژن ها در بافت های حیوانی به عنوان فیبریل ها بسیار طولانی با ساختار متناوب محوری خاص هستند. این ساختار به اصطلاح “ساختار میکرو فیبریل” چیزی است که باعث بالا رفتن کلاژن می شود.

یک واقعیت کوچک این است که حداقل ۱۶ نوع مختلف از کلاژن در بدن انسان وجود دارد.

این ها شامل انواع کلاژن ها است:۱، ۲، ۳، ۵ و ۱۰٫ با این حال اکثریت عمده کلاژن – بین ۸۰ درصد و ۹۰ درصد – شامل انواع ۱، ۲ و ۳ است. نوع ۱ کلاژن به طور خاص حدود ۹۰ درصد از منبع تغذیه بدن را با توجه به برخی یافته ها شرح می دهد. همچنین انواع مختلفی از کلاژن وجود دارند که در غذاهای ویژه ای یافت می شوند و یا برای ایجاد کلاژن و مکمل ها استفاده می شوند.