25 ژانویه 2020
ژانویه 25, 2020

مراقبت های بعد از تزریق چربی

ژانویه 25, 2020 0 Comment

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی : تزریق چربی ، یکی از روش های جوانسازی پوست بوده که به علت عدم عارضه ، ماندگاری طولانی مدت و عدم حساسیت بدن نسبت به آن در میان مردم بسیار محبوب شده است ؛ تزریق چربی ، سرپایی بوده و تحت بی حسی موضعی در طی حداقل یک ساعت انجام می شود.( جوانسازی پوست در تهران )

دریافت نتایج مطلوب از روش های جوانسازی و جراحی های زیبایی متفاوت ، نیازمند آگاهی کامل در رابطه با نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن می باشد ؛ به همین علت در ذیل به برخی از مهم ترین نکات بعد از تزریق چربی اشاره شده است.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

به افرادی که تزریق چربی انجام داده اند ، توصیه می شود بلافاصله پس از تزریق چربی سر خود را خم نکرده و دراز نیز نکشند ، بهتر است راه رفته یا بنشینند.
بهتر است در دوران نقاهت تزریق چربی ، در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر قرار داده شود.
بیماران باید از ماساژ ناحیه تحت درمان ، خودداری کنند.
کسانی که تزریق چربی انجام داده اند ، باید به مدت ۱ هفته از رفتن به استخر و سونا خودداری کنند.
تا چند روز بعد از تزریق چربی صورت ورم دارد ؟

مدت زمان خوابیدن ورم تزریق چربی ، طولانی نبوده و در طی چند روز تورم و کبودی ناشی از آن برطرف می شود ؛ پزشک به بیمارانی که به منظور جوانسازی پوست خود این روش را انجام داده اند ، توصیه می کند برای کاهش ورم صورت بعد از تزریق چربی ، هر ساعت به مدت ۱۵ دقیقه از کمپرس یخ استفاده کنند ؛ کمپرس یخ ، تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی ناشی از تزریق چربی دارد.

بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم ؟

پزشک به افرادی که تزریق چربی انجام داده اند ، توصیه می کند مواد غذایی هم چون سبزیجات ، ماهی ، آووکادو ، بادام ، گردو ، روغن زیتون ، روغن نارگیل و از این قبیل موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند و هم چنین به وفور از مایعات استفاده کنند.

کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت

استفاده به موقع و منظم از دارو ، کرم و پمادهای تجویزی پزشک از اهمیت به سزایی برخوردار است و کمک شایانی به تسریع در روند بهبودی بیماران می کند ، به همین علت بیماران باید در این باره بسیار دقت کرده و سهل انگاری نکنند.