مواردی که حتما باید در رژیم غذایی دختر نوجوان باشد

بیشتر نوجوانان به ویژه دختران در مورد چیزی که می خورند و اینکه چقدر غذا می خورند, بسیار هستند. در حالی که برخی از دختران از خوردن انواع غذاها لذت می برند, اما برخی دیگر خود را محدود به چند نوع غذا برای کاهش وزن و یا دستیابی به یک اندام لاغرتر می کنند.

نوجوانان در این سنین تحت تأثیر دوستان و همسالان شان قرار دارند و آنها ممکن است همدیگر را به رژیم غذایی لاغری زیاد تشویق کنند و برعکس بعضی از آن ها بیشتر از حد می خورند و چاق تر می شوند.

رژیم و برنامه غذایی سالم برای یک دختر نوجوان باید شامل موارد زیر باشد:

کالری که نوجوان برای رشد جسمانی نیاز دارد. اگر دختر به صورت فیزیکی فعال باشد و ورزش کند, متوسط مقدار کالری برای دختران نوجوان بیشتر یا بیشتر است.

کربوهیدرات ها, چربی ها و پروتئین ها نیازمند توسعه فیزیکی سالم هستند.

یک رژیم غذایی سالم و متعادل به فرد کمک می کند که عادات غذایی سالم ایجاد کند که در آینده به او کمک خواهد کرد. بنابراین, شما باید یک رژیم غذایی سالم برای دختر نوجوان خود آماده کنید.

توصیه هایی برای برنامه غذایی سالم برای دختران نوجوان:

انجام کاری که دختر نوجوان غذاهای مناسبی بخورد، تقریباً غیرممکن است با این حال, رشد دختران به مقدار غذا و آب زیادی نیاز دارد.آن ها به یک رژیم غذایی کامل نیاز دارند که تغذیه آن ها را به زنان جوان سالم و قوی می دهد. در این بخش از نمناک چند نکته وجود دارد که باید در زمان تدوین برنامه غذایی برای دختر خود در ذهن داشته باشید.
برنامه غذایی دختر نوجوان خود را برنامه ریزی کنید:

راهنمای غذایی را دنبال کنید و یا برنامه غذایی تهیه کنید تا غذای کودکان خود را برنامه ریزی کنید.ایده این است که رژیم غذایی او را با مواد مغذی کامل کنید که خوب رشد کند و سالم بماند.رژیم غذایی کامل، پروتئین, کربوهیدرات و چربی دارد. از رژیم بدون کربو هیدرات پرهیز کنید، چون آن ها می توانند اثرات نامطلوبی را بر سلامت کودکان داشته باشند.

دادن میوه به عنوان یک میان وعده :

اگر دختر شما احساس گرسنگی بین کلاس و یا وعده های غذایی دارد, به او میوه بدهید. همچنین می توانید خوراکی های انرژی زای عاری از شکر را نیز به او بدهید. از او بخواهید تا از خوردن آب نبات و اسنک اجتناب کند.